Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chodnik na ul Ruczaj!
#1
Exclamation 
Witam czy ktoś sie moze orientuje czy na ul Ruczaj w najblizszym czasie zrobia chodnik? Ta droga ostatnio zrobiła sie tak ruchliwa i niebezpieczna ze strach chodzic poboczem...a masa dzieci z plecakami przemierza ta droga do szkoły. Poczatek chodnika zrobili inwestorzy z Wako a co dalej? Chodnik na tej ulicy musi byc!!!
Na stronie ZIKiT - Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie znalazłam infodotyczacej robot budowlanych na tej drodze ale nie ma ani słowa o chodniku.. cytuje:
"II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ul. Ruczaj w Krakowie na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Turonia. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę ulicy długości ok. 387,20 mb, budowę kanału ogólnospławnego długości 92,00 mb, przebudowę linii SN, nn i oświetlenia ulicznego, przebudowę kanalizacji teletechnicznej i linii tt napowietrznej, przebudowę sieci gazowej, zieleń: zabezpieczenie, wycinka, nasadzenia i pielęgnacja. Znak sprawy: 7/III/2011. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą dokumentacji projektowej, przedmiaru robót oraz specyfikacji technicznej. Wymogi dotyczące zieleni zostały określone w standaryzacji. Wymagany okres gwarancji: 120 miesięcy..''
Kpina, powinnismy wszystko zrobic co w naszej mocy by ten chodnik pojawił sie tam w najblizszym czasie!!!
#2
Może nasz forumowy radny pomoże Ci z problemem. Chociaż wątpię. Jakoś go tutaj nie widzę odkąd objął "ważny urząd" Big Grin
#3
Panie Piotrze Wróblewski - nadal czekamy! Big Grin Taki Pan był ambitny przed wyborami!
Przypominam, że już w tym temacie Panu wytknięto: http://forum.ruczaj.info/showthread.php?tid=880&page=2
Kolega o nicku "Czester" napisał:
"Panie Piotrze, przeglądam sobie pana program i mam kilka pytań:
Cytat:
- modernizację ulic osiedlowych: nowe nawierzchnie, budowa parkingów wielostanowiskowych
- Stop odgradzaniu Ruczaju
- odśnieżanie nie tylko chodników, lecz również parkingów osiedlowych
Mam wrażenie, że trzy powyższe nie znajdują się w kompetencji Dzielnicy, ale spółdzielni/wspólnot, do których należy teren. Wprawdzie jako Radny ma Pan większe przebicie i może pójść na rozmowę z Prezesem/Zarządcą, ale i tak pewnie odpowiedź będzie: "nie mamy pieniędzy" albo "nasi mieszkańcy chcą się odgrodzić"."

A Pan Wróblewski na to odpowiedział:

"jeżeli chodzi o postulaty "modernizację ulic osiedlowych: nowe nawierzchnie, budowa parkingów wielostanowiskowyc" oraz "odśnieżanie nie tylko chodników, lecz również parkingów osiedlowych" w zależności do kogo te ulice należą i jaki jest ich zakres modernizacji, Rada Dzielnicy ma pewne pole manewru. Problem pojawia się gdy teren należy do spódzielni - wtedy jak Pan pisał możemy pójśc na rozmowę z zarządcą i starać wywierzeć presję."

A zaraz potem, w tym samym temacie, gdy Pan Wróblewski został wybrany, dodał jeszcze buńczucznie:

"Przez najbliższe 4 lata będę solidnie pracować na rzecz dzielnicy realizując swoje postulaty wyborcze jaki i wszelkiego typu pomysły i inicjatywy wychodzące od Mieszkańców."

Widać właśnie tą solidność! Big GrinBig GrinBig Grin
Na pańskiej stronie www są tylko kolejne wpisy o posiedzeniach w.s. zagospodarowania Zakrzówka (z których - a jakże - nic nie wynika Big Grin), a sprawy ważne jak widać nie są nawet ruszone. Po co dzieci mają przemykać poboczem, narażone na potrącenie przez samochód, skoro można sobie pogadać przy kawce i ciasteczkach o miłym, przyjemnym Zakrzówku!

Pańska strona www - porażka po całości. Trzy wpisy datowane na 5 marca, jeden wpis 8 marca i na tym koniec (dodam jeszcze że trzy z owych czterech wpisów dotyczą zagospodarowania Zakrzówka - min. dlatego tak się do tego przyczepiłem powyżej).
#4
W takim razie p. Piotrze Wróblewski czekam na głos w dyskusji.
#5
Oj ktoś tu pojechał grubo.
Najlepsze forum wędkarskie: http://extreme-fishing.pl/forum
#6
z tego co wiem to ul. Ruczaj jest aktualnie w remoncie? Przed zimą zrobiono jej krótki fragment a w tym roku będą ją kończyć więc jeśli jest w planie chodnik - to będzie a jeśli nie to już zdecydowanie za późno na jakiekolwiek poprawki, wykręcą się że o wszystkim było informowane w BIP i wtedy mozna było zgłaszać uwagi oraz poprawki.
#7
Mimo wszystko chetnie poznam zdanie naszego radnego, czy aby nic sie w tej kwestii nie da zdziałać???
#8
Ja również.
Najlepsze forum wędkarskie: http://extreme-fishing.pl/forum
#9
Panie Radny! Czekamy aż podejmie pan działania! Czekamy już od tygodnia, ale z pewnością jest Pan zajęty czymś ważniejszym, po co się troszczyć o bezpieczeństwo cudzych dzieci?
#10
moze temat powinien być w tym dziale http://forum.ruczaj.info/forumdisplay.php?fid=11
#11
Ano powinien! Chociaż tam też pasował. Dlatego przez kilka dni będzie w dwóch działach. Smile
#12
Dziś przejeżdzalem ul. Ruczaj przecież na już wyremontowanym odcinku jest chodnik, więc nie rozumie o co całe zamieszanie Tongue Obecnie wg mnie największym problemem jest ul. Kobierzyńska która jest w fatalnym stanie..
#13
Co nie zmienia faktu, że nasz świetnie promujący się w internecie - ekonomista, absolwent UJ, należący, choć nie popierający do końca PO radny znikł z forum jak kamfora zaraz po tym gdy został radnym.
#14
tak to jest przed wyborami... obiecanki cacanki. A jak się zjawi na forum, to będzie się tłumaczył "nadmiarem obowiązków".
#15
Emtec, oby nie stracili zapału i zrobili go na całej ulicy a nie tylko na kawalku który de facto jest najmniej ruchliwy.. zobaczymy


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ruczaj.info | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS