Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O wszystkim na ruczaju
Hej Wam! Jako, że będe mieszkał i studiował na Ruczaju niedługo, chciałem się spytać o kilka rzeczy. Odało mi się obejść okolicę i tylko tyle. Najlepiej, żeby wszystko było najbliżej drukarskiej.

1. Gdzie można tanio zjeść (widziałem dosyć tanio świat pierogów)?
2. Jakie są wasze opinie na temat przychodni: scnanmed na gronostajowej, miłoszewskiej, torfowa, raciborska? Myślę, że w okresie przeziębień nie będzie się dało dopchać do drzwi wejściowych. W końcu jest tyle dzieci tutaj.
3. To samo o szkołach językowych (czy warto, bo można się od innych studentów uczyć dosyć tanio?) lingosfera, word oraz letsspeek.
4. Ktory kosciol jest "user-friendly"?
5. I jesli znacie jakies fajne miejsca, typu boisko, hala, szkola tanca na studencka kieszen, to będę wdzięczny. :-)
1. Nie wiem.
2. Ja chodzę na torfową i nie narzekam, moja żona chodzi na raciborską też nie narzeka i tam jest ładniej i chyba mniej ludzi.
3. Nie wiem
4. Na rogu kobierzyńskiej i bodajże rostowskiego jest w miarę, ale polecam dominikanów.
5. W okolicach ruczaju wszystkie takie rzeczy są jak dla mnie za drogie, ja jeżdżę na basen na kolną ale tam raczej dojazd samochodem.
No ja chodzę na Raciborską - o ile mozna powiedzieć że chodze - bo albo przychodnia w wakacje jest zamknięta albo są przyjmowane dzieci wiec trudno jest się doczekać lekarza :/ nie polecam..
co do 2. na ul. Raciborskiej przychodnia jest dobra, z dostępnością lekarzy nie ma problemu również w wakacje (mniejsza ilość medyków, ale są rozpisane dyżury, także nie ma problemów jak mylnie sugeruje Agulka_d), oczywiście w okresie przeziębień i grypy nigdzie nie jest kolorowo, to z założenia nie ma się co oszukiwać, przychodnia przy Raciborskiej to filia NZOZ z ul. Niemcewicza (30 min na nogach), a tam jest z kolei opieka tzw. całodobowa (18-8, weekend i święta),
co do 4. ten na rogu Kobierzyńska - Rostworowskiego jest ok
co do 5. tutaj auto albo komunikacja miejska: boisko: j&j sport center Skotniki, LO nr 8 - Grzegórzecka, boisko Sokoła przy ul. Piłsudskiego, hala: popytaj na Lipińskiego
ad. 1 Z tym na Ruczaju w rozsądnych cenach jest chyba kłopot Sad
Dzięki za odpowiedzi. Co prawda wyjaśniło się kilka rzeczy, oprócz fundamentalnego jedzenia, ale i tak z dzięki za pomoc ;-).
Przedszkole Centrum Wczesnej Edukacji na Wandejskiej 4 - cena 390 zł za miesiąc (w tym obiad) robi nabór do zerówki dla 5 -cio i 6-cio latków. Wspaniali nauczyciele, duży ogród-dzieci często są na powietrzu, domowa atmosfera. Na pewno lepiej posłać dziecko do zerówki tam, niż do przepełnionej szkoły - gdzie będzie siedziało kilka godzin na zatłoczonej świetlicy, gdzie nawet nie będzie miało miejsc przy stoliczku ani nawet na podłodze żeby odrobić lekcje. Nie mówiąc, że ze świetlicy pani nie zabiera dzieci na powietrze! W lipcu mają otwarte, pierwszy i czwarty tydzień sierpnia też działają!