Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świetlica dla dzieci
Witam serdecznie wszystkich mieszkańców Ruczaju Smile

Chciałabym założyć firmę i w związku z tym mam pytanie do rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Czy Waszym zdaniem na Ruczaju sprawdziłoby się miejsce na kształt świetlicy, alternatywne do świetlicy szkolnej, dla dzieci z klas I-III?

W miejscu tym byłaby wykwalifikowana kadra, małoliczna grupa dzieci, ciekawe zajęcia, różne wyjścia... Dzieci mogłyby przebywać tam przez kilka godzin po szkole, do powrotu rodziców z pracy.

Jeżeli uważacie, że jest to dobry pomysł (oczywiście przedstawiam go na razie w zarysie), mam dodatkowe pytanie - jaką kwotę miesięcznie bylibyście w stanie zapłacić za taką ofertę?

Będę wdzięczna za Wasze opinie Smile

Pozdrawiam, Agata.
Ja jestem chętna do pracy Wink w ogóle mam wykształcenie pedagogiczne więc jak ktoś potrzebuje przedszkolanki nauczycielki to ja jestem chętnaWink ciekawe tylko czy na świetlice byliby chętni bo czasami w szkołach oferują podobne usługi prawda? Smile ale życze powodzeniaSmile
A swoją drogą nie lepiej byłoby otworzyć przedszkole? pewnie wiecej godzin - większy zysk a z tego co wiem nadal na Ruczaju bardzo brakuje takich placówek...
Dzięki za odpowiedź Smile Myślałam, że rynek przedszkoli w okolicy jest już nasycony, więc to ciekawe, co piszesz. Na pewno wezmę to pod uwagę.

A co do mojego pomysłu - z tego, co się orientuję, świetlice szkolne są najczęściej przeludnione, pań jest mało, no i ich oferta nie zawsze jest zadowalająca. Dlatego chciałabym w takim miejscu zaoferować dziecku dużo uwagi, jakieś ciekawe zajęcia, ale też oczywiście pomoc w odrabianiu lekcji. Wydaje mi się, że taki sposób spędzania czasu byłby dla dziecka atrakcyjny i rozwijający - z jednej strony to nie przeładowana i nudna świetlica szkolna, z drugiej towarzystwo kolegów, którego dziecko jest pozbawione wtedy, gdy zajmuje się nim opiekunka.

Jestem bardzo ciekawa, co o tym myślą inni...
No ja jestem pewna co do tego, że przedszkole miałoby wzięcieWink jestem nianią i znam wielu rodziców którzy chetnie by dali maluchy do przedszkola ale są albo zaludnione albo nieciekawe...a z tego co mówisz to Twoja pasja i na pewno byłabyś kreatywna w tym co chcesz robić Smile No ale może faktycznie świetlica też byłaby fajna bo chyba tutaj nie ma nic w pobliżu Smile
Przedszkole Centrum Wczesnej Edukacji na Wandejskiej 4 - cena 390 zł za miesiąc (w tym obiad) robi nabór do zerówki dla 5 -cio i 6-cio latków. Wspaniali nauczyciele, duży ogród-dzieci często są na powietrzu, domowa atmosfera. Na pewno lepiej posłać dziecko do zerówki tam, niż do przepełnionej szkoły - gdzie będzie siedziało kilka godzin na zatłoczonej świetlicy, gdzie nawet nie będzie miało miejsc przy stoliczku ani nawet na podłodze żeby odrobić lekcje. Nie mówiąc, że ze świetlicy pani nie zabiera dzieci na powietrze!