Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sylwetki Radnych Dzielnicy VIII
Wszystkich Radnych Dzielnicy VIII prosimy o przedstawienie się użytkownikom forum w tym wątku.
Mateusz Skowron
23 lata
student (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, kierunek: Ekonomia/Przedsiębiorczosć i innowacje)
zamieszkały: ul. Kobierzyńska 98
Tytułem wyjaśnienia, co tak naprawdę należy do kompetencji i leży w gestii Rady Dzielnicy:

Rada Dzielnicy jest organem pomocniczym dla Rady Miasta i jednostek UMK. W związku z tym (wbrew powszechnej opinii) jedynie wydaje opinie na temat prawie wszystkich planowanych decyzji rady miasta obejmujących swym obszarem daną dzielnicę.
Zaznaczyć trzeba, że rada miasta wcale nie musi uwzględnić opinii rady dzielnicy przy wydawaniu ostatecznej decyzji, jednak najczęściej to robi.

Rada Dzielnicy przyjmuje także wszystkie uwagi, wnioski, postulaty mieszkańców z różnych dziedzin życia dzielnicy (np. kwestia remontu ulicy, chodnika, wzmożenia patroli Policji czy Straży Miejskiej w danym miejscu, jakichkolwiek inwestycji itp.) w celu sporządzania opinii zgodnych z oczekiwaniami mieszkańców dzielnicy.

Rada Dzielnicy jest więc sformalizowanym głosem społeczeństwa danego obszaru, pośrednikiem między mieszkańcami a organem faktycznie decydującym, jakim w każdym przypadku są: Rada Miasta Krakowa lub jednostki UMK.

Dodatkowe informacje: http://www.dzielnica8.krakow.pl
W kwesti porządkowej...
Zauważyłem, że nie podałem w żadnym poście mojego adresu e-mail do ewentualnych kontaktów Państwa ze mną. Był on co prawda wpisany w moim profilu, więc kontakt był możliwy, ale przyznaję, nieco zakamuflowany Smile (sam adres się nie wyświetla, jest tylko link)
Przepraszam za niedopatrzenie i od razu uzupełniam braki:
m.skowron@interia.eu
Proszę pisać w każdej sprawie, która Państwa nurtuje. Jeśli bedą Państwo mieli jakieś pytania odnośnie działania Rady, uwagi, obawy, wątpliwosci, sugestie lub propozycje działań, na które warto zwrócić uwagę, bardzo proszę o kontakt albo, jak do tej pory, na forum albo prywatnie na adres email.
Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu śledzę na bieżąco nasze forum. Chciałabym podziękować Panu Mateuszowi Skowron -Radnemu Dzielnicy VIII za aktywny udział. Jako jedyny Radny znajduje czas na rozmowę "z ludem" i informuje nas w miarę swoich możliwości o nowych planach, inwestycjach oraz odpowiada na nasze pytania i wątpliwości (w niektórych przypadkach nawet można to nazwać uszczypliwościami - wątek dotyczący wieku radnych).

Jestem zwolenniczką lokalnej wymiany informacji za pośrednictwem forum a Pan Skowron bardzo tę inicjatywę podtrzymuje.

Dziękuję
Mieszkanka Osiedla Europejskiego
Bardzo dziękuję za miłe słowa.
Cieszę się, że mogę między innymi za pomocą tego forum realizować jedną z obietnic wyborczych, którą było pozostawanie w stałym kontakcie z mieszkańcami, by mogli wiedzieć co się wokół dzieje i mieć na to wpływ.
Witam
Krzysiek Gacek - radny z os. Podwawelskiego
31 lat, absolwent Ap (obecnie UP) nauk politycznych i społecznych (obecnie politologia) oraz UJ Public Relations

Zazdroszczę mieszkańcom Ruczaju takiego forum miedzy innymi inspirując się Państwa działalnością oraz portalu Podgórze.pl powstanie na naszym osiedlu podobny portal i forum.

Pozwoliłem sobie zalogować na Państwa forum z uwagi na sporządzaną aktualnie przez Biuro Planowania Przestrzennego „Analizę zmian w zagospodarowaniu przestrzennym w latach 2006-2009”

Chciałbym poznać jako członek Komisji Planowania Rady Dzielnicy VIII Państwa opinię na temat: „Rozwoju naszej dzielnicy”.

• Jakie najważniejsze obiekty (zespoły zabudowy, pojedyncze obiekty) które w analizowanym okresie czasu powstały oceniacie Państwo pozytywnie i uznajecie Państwo za właściwy kierunek zamian zachodzących w Dzielnicy ?
• Przeciwnie jakie obiekty pogorszyły wizerunek Dzielnicy i uznajecie Państwo, że tego typu zabudowy należy unikać w przyszłości ? W jakim kierunku Dzielnica powinna się rozwijać ?

Takie pytania przesłało nam Biuro Planowanie nie są one moim wymysłem.

Rada Dzielnicy musi do 31 marca ma przesłać swoje uwagi do Biura Planowania Przestrzennego Miasta Krakowa.

Krzysztof Gacek - radny dzielnicy z os Podwawelskiego
Państwa opinie można również przesyłać na mój adres mailowy radnygacek@gmail.com
Witam Serdecznie Państwa,

Mam na imię Piotr Wróblewski i będę kandydował na Radnego Dzielnicy VIII - okręg 12 (ul. Zachodnia, ul. Grota-Roweckiego, ul. Kobierzyńska)

o mnie:
Mam 25 lat i od 7 lat mieszkam na Ruczaju, pochodzę z Tarnowa
Z natury jestem pogodnym optymistą, otwartym na ludziSmile

wykształcenie:
- Absolwent UJ kierunek: Zarządzanie i Marketing oraz student V roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie - International Bussines

Praktyczne doświadczenie w kierowaniu i organizowaniu pracy społecznej zdobywałem już na początku studiów. Jako były prezes Koła Naukowego „STRATEG” na UJ, a obecnie Stowarzyszenia Młodzieżowego miałem za zadanie koordynowanie wielu grup zadaniowych w ramach zarówno stowarzyszenia i koła naukowego. Dowodzi to moich zdolności interpersonalnych, a także komunikatywności z grupą. Od ponad 6 lat udzielam się społecznie w organizacjach pozarządowych m.in. Europejskie Centrum Młodzieży, Stowarzyszeni Młodzieżowe „STRATEG”. Ponadto swoje kwalifikacje podnosiłem biorąc udział w wielu szkoleniach, seminariach, wymianach zarówno w kraju jak i zagranicą zbierając cenne doświadczenie.
Moje hobby to: wędkarstwo, poznawanie ludzi z innych kultur, sport i ekonomia.

Popiera mnie: Platforma Obywatelska

Program:
Pod koniec Grudnia 2010 oraz początkiem stycznia 2011 odwiedzę Państwa celem zaprezentowania mojego programu rozwoju dzielnicy oraz przybliżeniu mojej osoby.

Pełny tekst programu wkrótce pojawi się na stronie:
http://www.piotr-wroblewski.info

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO GŁOSOWANIA 9 STYCZNIA 2011
Szansa dla Ruczaju na nową jakość życia publicznego.
Gdzie mógłbym znaleźć listę obecnych radnych dzielnicy? Na stronie http://www.dzielnica8.krakow.pl/ znalazłem tylko listę członków Zarządu.
Witam wszystkich. W związku ze zbliżającymi się wyborami Samorządowymi do Rad Dzielnic chciałbym wznowić wątek dyskusji o kandydatach do rady naszej dzielnicy w wyborach w Listopadzie 2014r.
Jako osoba bywająca często na sesjach rady mam wiele krytycznych uwag dotyczących pracy naszych radnych. Może czas na zmiany. Zapraszam do dyskusji. Paweł