Ankieta: Market budowalny - ktory wybrac ?
Ankieta jest zamknięta.
Castorama
100.00%
3 100.00%
Leroy Merlin
0%
0 0%
Obi
0%
0 0%
Praktiker
0%
0 0%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Market budowalny - ktory wybrac ?
WItam,

Ktory najkorzystaniejszy Waszym zdaniem jest cenowo. Pytam o dzial szeroko pojety - lazienka. Dokladniej rzecz biorac jedziecie tylko do 1 z nich i chcecie kupic wszystko ... no moze bez plytek.

Dzieki za wasze glosy

Pozdro
Moim zdaniem Castorama.
Praktycznie wszystkie zakupy budowlane począwszy od śrubokręta Smile
robie własnie tam.
Cenowo chyba Castorama, ale jeżeli chodzi o wybór (nie mówię tu o śrubkach wkrętkach itp. tylko o "większych" sprzętach) to zdecydowanie Leroy. Poza tym 95% rzeczy kupowałem przez internet bo jest bez porównania taniej , a w marketach tylko oglądałem i wybierałem.
Też wolę Leroya ;-)
Wink 
Polecam CastoramęSmile
(15-03-2009, 12:50)Sikub napisał(a): WItam,

Ktory najkorzystaniejszy Waszym zdaniem jest cenowo. Pytam o dzial szeroko pojety - lazienka. Dokladniej rzecz biorac jedziecie tylko do 1 z nich i chcecie kupic wszystko ... no moze bez plytek.

Pewnie już wszystko kupiłeś Wink
Zupełnie inne kryteria są do małych zakupów, a inne do większych. Ważne też jest to i jakich kwotach w ogóle mówimy. Inna sprawa, że nie wszystko co jest w Castoramie kupimy w LM czy OBI, i odwrotnie. Szczegóły subiektywnie istotne dla mnie:

Castorama
1) nie ma żadnego programu lojalnościowego
2) można oddać towar chyba nawet po pół roku

OBI
1) zbiera się punkty - 1pkt za 100zł, a 20pkt wymienimy na bon o wartości 100zł, więc przy 10tyś. można "odzyskać" 500zł. Minus jest tylko taki, że z paragonem trzeba iść do informacji w ten sam dzień, co niekiedy może oznaczać dobrych kilkanaście minut stania, jak nie lepiej. Poza tym, zbierane punkty mają termin ważności (pół roku) i bony również.
2) zwroty do 14 dni

Leroy Merlin:
1) za 20zł kupujemy kartę do zbierania punktów, na której od razu dostaje się jednorazowy rabat 5%. Także już przy kilku stówkach warto poświęcić te 20zł. Później zbieramy 1 pkt za każde 3zł, a każde 1000pkt daje jednorazowy rabat na 10%. Tych rabatów nie trzeba wykorzystywać od razu. Kartę okazuje się przy kasie - znacznie lepiej zorganizowane niż w OBI.
2) zwroty chyba do 30 dni.

Pracowników, asortymentu, rozmieszczenia towaru w sklepie, itp. nie oceniam bo o gustach się nie dyskutuje, ale w tych kwestiach Castorama wypada najgorzej. W LM i OBI przy większych zakupach (>=1000zł) transport gratis. Niestety bez wniesienia Wink
(29-05-2009, 00:50)inzKulozik napisał(a): Pracowników, asortymentu, rozmieszczenia towaru w sklepie, itp. nie oceniam bo o gustach się nie dyskutuje, ale w tych kwestiach Castorama wypada najgorzej.

Nie wiem jak bardzo asortyment i rozmieszczenie sie rozni, ale jezeli chodzi o kompetencje pracownikow to Castorama bije na glowe wszystkich. Kiedys dostalem rzeczowy wyklad na temat sposobow montowania luksferów.
A np w Leroy Merlin na elektrycznym gdy zapytalem typa po co w wylacznikach swiatla jest miejsce na uziemienie (co jak sie pozniej okazalo jest wzglednie nowym wymogiem EU), to tylko sie przywiesil po to, aby po chwili wykrztusić "no.. no ten ...normalne uziemienie, przeciez zawsze byly"

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ruczaj.info | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS