Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Impreza na Bobrzyńskiego 29, sąsiedzka znieczulica i brak kultury
Drodzy sąsiedzi!
Postanowiłam poruszyć na tym forum istotny, wydaje się, problem braku kultury i komunikacji międzysąsiedzkiej na naszych osiedlach i ogromnej obojętności na to, co się dzieje.

Do napisania tego postu zainspirowała mnie impreza, która odbyła się dzisiejszej nocy na os. Bobrzyńskiego.
Ok. 20 wróciłam z pracy- zmęczona całym tygodniem miałam nadzieję na długi, spokojny sen. Nic z tych rzeczy.
Grupa studentów postanowiła sobie akurat zorganizować imprezę roku (piątek, Wielki Post- ok, niektórzy mają to gdzieś). Zabawa była przednia- panienki, alkohol, tępa muzyka z głośników nastawionych na full, wypalane paczki papierosów wyrzucane z balkonu na chodnik... tak całą noc, do ok. 6 rano. Wiem, bo nie spałam.
Oczywiście, rozumiem- kampus, życie studenckie, ,,wolność Tomku w swoim domku" itd.
Ale czy ci ludzie, którzy muszą się ,,wyszumieć" nie rozumieją, że żyją w społeczeństwie? Że może w mieszkaniu obok mieszka rodzina z małym dzieckiem? Że ktoś jest bardzo zmęczony bo zasuwa codziennie do pracy? Czy naprawdę ja nie mam prawa do odpoczynku, bo ktoś inny ma prawo do całonocnych libacji?
I co z ciszą nocną? Jasne, można zawsze zadzwonić po policję, czy straż miejską (btw. bardzo załuję że tego nie zrobiłam, ale też nie zauważyłam żeby ktokolwiek zareagował... czyżby nikomu osiedlowa dyskoteka nie przeszkadzała?), choć zauważyłam, że w dzisiejszych czasach to marny ,,straszak".

Do całej nocnej akcji dochodzi syf, jaki uczestnicy pozostawili na osiedlu i na klatce.
Zresztą, trudno w tym miejscu nie wspomnieć o ogólnej ignorancji związanej ze sprzątaniem po sobie i po swoich zwierzątkach.
Dziecko zrzyga się na klatce- zostawiam, bo sprzątaczka w poniedziałek posprząta. Rozwalę słoik z dżemem- przyjdzie sprzątaczka. Zostawię tonę petów pod balkonem- ktoś to posprząta, w końcu za coś bierze kasę? pies się zesra w windzie- a niech inni to wąchają, w końcu ktoś posprząta, nie??

Otóż, drodzy Państwo na włościach- nie wiem kto was wychowywał i z którego buszu wyszliście.
Pragnę jednak zwrócić uwagę, że życie wśród ludzi i z ludźmi wymaga zachowywania pewnych standardów.
I następnym razem nie zawaham się powiadomić odpowiednich służb, czy napisać skargi do administracji.
W końcu ja też tu mieszkam i sobie mogę.

Z pozdrowieniami,
Wasza sąsiadka
Trzeba od razu dzwonić na policję i zgłaszać do administracji - wtedy kolejny raz się nie powtórzy a nie się po fakcie wyżalać.
Niestety,ten problem z wynajmowanymi mieszkaniami nasila się z każdym dniem. Ja mieszkam w innej części Ruczaju, ale już mam serdecznie dość i to nie tylko imprez, w których uczestniczą wszyscy mieszkańcy domu. Otóż wydaje mi się, że pieniądze za wynajem (nie wiem, czy podatki są odrowadzane czy nie) trafiają do kieszeni pana właściciela mieszkania, za to ja i moi sąsiedzi mamy zaszczyt płacić za śmieci wytwarzane przez kilku studentów, zamiast 1 osoby wykazanej jako mieszkającej w lokalu, mamy przyjemność płacić za ścieki wg tej samej formuły a dla pikanterii codzienne uczestniczę w loterii - uda mi się zaparkować pod domem, czy znowu uprzedzi mnie 20-latek z pozakrakowską rejestracją (musi mieć blisko do wejścia, bo w rączkach czteropak, umówmy się, mleka). Jakby tego było mało, to nagle okazuje się, że ilość wody zużywanej, sczytywanej w poszczególnych mieszkaniach jest o 10 % mniejsza, niż ta rejestrowana "na wejściu" do domu. Kto zapłaci? Oczywiście my, Za sprzątanie - my. Za remont parkingu - my. Student na zwracaną uwagę mówi, uwaga, cytat: dzwoń se pani na straż. Nic dodać, nic ująć.
Od powstania Uniwersytetu Jagielońskiego minęło już parę lat i myślałam, że wszyscy zdążyli przyzwyczaić się do studentów. Smile
w takich sytuacjach 112 i tyle w temacie zwłaszcza jak po północy to już przesada
Faktycznie bywają uciążliwi. Najgorsze, że nie idzie dogadać się jak człowiek z człowiekiem i pozostaje, jak doradza Emtec, tylko 112.
Dokładnie ale też często niestety sąsiedzi przesadzają, pamietam jak był jakiś mecz reprezentacji bodajże z Niemcami historyczny bo wygrany a do mnie policja tuż po 22 zapukała bo za głośno..