Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kiedy ulica Nowoobozowa?
Od kilkunastu lat w planach pojawia sie ulica Nowoobozowa. Kiedy można sie spodziewac jej realizacji. System komunikacyjny całkowicie nie jest dostosowany do ruchu pojazdów jaki przebiega ulicami Zbrojarzy, Pszczelna, Turonia, Ruczaj i Strąkowa. Przez ulice te dojeżdzają mieszkańcy z Klin, Polany Żywieckiej, Zdunów Zbrojarzy, Krokusowej, Pszczelnej i innych. Ulice te nie posiadają poboczy nie mówiąc już o chodnikach a przecież chodzą nimi dzieci do szkół przy ul. Pszczelnej i Strąkowej.
W tym temacie padło stwierdzenie, że "najbliżej nam do Nowoobozowej" ale konkretów brak.
Trudno mi podać konkrety, skoro naprawdę nigdzie na razie nie można ich uzyskać. Musiałbym jakiś konkret wymyślić a byłoby to delikatnie mówiąc niestosowne. Piszę to na wypadek, gdyby ktoś pomyślał, że może coś wiem, ale nie powiem, nie chcę powiedzieć lub cokolwiek podobnego. Zawsze biorę odpowiedzialność za słowa, które wypowiadam lub piszę. Nie mogę w związku z tym obiecywać gruszek na wierzbie Smile

Stan mojej wiedzy w tym temacie na dzień 28.02.2008:
Trwa proces ostatecznego wytyczania trasy i pozyskiwania gruntów pod inwestycję.
Moje osobiste gdybanie:
Skoro trwają dwa powyższe procesy, wydaje się, że inwestycja powinna postąpić w miarę szybko, a czy tak będzie.... czas pokaże.

Rola Dzielnicy VIII w przygotowywaniu tej ulicy zakończyła się na etapie zatwierdzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Ruczaj, który obejmuje ul. Nowoobozową. Teraz możemy ewentualnie dowiadywać się o postępy i lobbować na rzecz jak najszybszej jej realizacji, co obiecuję czynić.
Mateusz Skowron napisał(a):Stan mojej wiedzy w tym temacie na dzień 28.02.2008:
Trwa proces ostatecznego wytyczania trasy i pozyskiwania gruntów pod inwestycję.

A nie było tam jakiegoś tematu z jakąs kobitą która blokowała inwestycje, bo "zakrawała" o jej działkę?
Witam Jestem nowy na Ruczaju, kupiłem parę miesięcy temu mieszkanie w tej okolicy. Czy ktoś ma wgląd do planów tej inwestycji i czy one już powstały. Z MPZ Kobierzyn - Zalesie wynika tylko, że to będzie droga zbiorcza. Czy ktoś wie ile będzie miała pasów, gdzie będą wylotówki, skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe itd. Czy mieszkańcy mają jakąś możliwość uzyskania jakiś informacji?
Należy odróżnić dwie rzeczy: przeznaczenie gruntów na dany cel w planie zagospodarowania i opracowywanie koncepcji i projektu drogi.

Plan dla Ruczaju został już uchwalony, przyjęty i obowiązuje. W jego zapisie wyznaczony został pas gruntu pod budowę ulicy Nowoobozowej.

Inną sprawą jest natomiast jest jej faktyczny wygląd, ilość pasów ruchu, skrzyżowania etc. Obecnie wiadomo tylko którędy będzie ona przebiegać wg planu.
BTW, czy gdzieś na internecie można zobaczyć plany skrzyżowania Lipińskiego - Kobierzyńska - Kapelanka - Borsucza, czyli początku Nowoobozowej ? Jestem ciekaw gdzie mają być tam ekrany i co to za domek powstaje na środku skrzyżowania.