Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Knajpy (Palermo, Rialto, Rancho Texas itd.)
(14-10-2013, 12:04)prince napisał(a): Od piątku działa nowa restauracja "Corner", w bloku Szwai 14, jak nazwa wskazuje - na rogu Smile Nie byłem, ale przechodząc widziałem, że wszystko 20% taniej przez miniony weekend. Lokal chyba nie jest za wielki, także kilka zajętych stolików sprawiało wrażenie, że knajpa jest pełna. Widziałem też TV na ścianie gdzie leciał mecz, także możliwe, że będą tam transmitowane wydarzenia sportowe. Ktoś może powiedzieć coś o jedzeniu? Smile

Ostatnio zamówiłam na wynos makaron "Farfalle al Brocolli" oraz deser - mus z białej czekolady w sosie malinowym. Co do makaronu: koszt-15zl, duża porcja, makaron al dente (więc jak najbardziej ok), fajna kompozycja smakowa (szynka, brokuły, czosnek, gorgonzola). Deser również pozytywnie mnie zaskoczył - 2 "gałki" musu przedzielone bitą śmietaną z posypką (chyba starta ciemna czekolada) otoczone musem z malin. Ogólnie bardzo przyjemny deser (9zł). Moi znajomi również jedli tam makarony i są zadowoleni. Poza tym, miła obsługa i szybka dostawa (30min max). Całość na plus i z pewnością jeszcze coś zamówię.
Witamy właściciela "Cornera" na forumSmile
(28-10-2013, 11:25)swift napisał(a): Witamy właściciela "Cornera" na forumSmile

No tak, można się było spodziewać takiej reakcji...jak ktoś pisze źle - to witamy "konkurencje", jak ktoś napisze coś sensownego i do tego pozytywnego to od kopa dostaje status "właściciela"...Ale tym razem pudło! Właściciela/właścicielki nawet nie znam a tym bardziej nie zamierzam przejąć knajpy Smile
Przy podaniu takiej ilości szczegółów, składników, nazw, plus obowiązkowe: znajomi też jedli - 99% postów to właściciele. Dodatkowo to pierwszy Pana/Pani post.
Na tym forum już kilka takich sytuacji byłoSmile
(28-10-2013, 15:12)swift napisał(a): Przy podaniu takiej ilości szczegółów, składników, nazw, plus obowiązkowe: znajomi też jedli - 99% postów to właściciele. Dodatkowo to pierwszy Pana/Pani post.
Na tym forum już kilka takich sytuacji byłoSmile

Ok. Przepraszam, że jestem tu nowa (los mnie rzucił niedawno na Ruczaj - co za pech...). Następnym razem ograniczę się do trywialnego "polecam"! Smile
A tak poza wszystkim, jestem ciekawy, czy naprawdę na największym krakowskim osiedlu jest miejsce praktycznie tylko dla włoskich knajp? Jak nowa, to włoska.
Z czego to wynika? Że dla lemingów?
A powiem Ci, że masz rację. Ale nie tylko kebab, ale fajna turecka knajpka, prowadzona przez Turka, czemu nie? Albo np. grecka.
(31-10-2013, 15:18)swift napisał(a): A tak poza wszystkim, jestem ciekawy, czy naprawdę na największym krakowskim osiedlu jest miejsce praktycznie tylko dla włoskich knajp? Jak nowa, to włoska.
Z czego to wynika? Że dla lemingów?

Już w styczniu zmieni się ta sytuacja, powoli kończymy przygotowania do otwarcia 27 Porcji Slow Food. Jeszcze tylko grudzień spędzimy spokojnie, z rodziną, ze śniegiem, górami i wyczekiwanymi Świętami ... Smile
Zapraszam do śledzenia naszych poczynań na Facebooku ....
Otworzyło się jakieś sushi na Przemiarki - O Ren chyba się nazywa. Był tam ktoś?
2 miesiące i w Cornerze ciemno i zimno, próżno też ich szukać na Facebook'u, ich strony też nie mogę znaleźć... chyba interes nie wypalił... jak wiele innych, które szybko kończą żywot na naszym osiedlu...
W styczniu ma się otworzyć Slow Food 27 Porcji (https://www.facebook.com/pages/27-Porcji...9965374709) w jednym z lokali przy Chmieleńcowym spacerniaku (chociaż to otwarcie przesuwane z miesiąca na miesiąc) oraz Slow Burger (https://www.facebook.com/SlowBurger), który pod koniec grudnia poda termin otwarcia (też co chwile inny)...
27 Porcji na pewno otworzy się w styczniu.
Zaczynamy własnie testować nasze pierwsze menu sezonowe a że jesteśmy prawdziwym i jedynym Slow Foodem w tej części miasta, powoli i z pasją realizujemy swoje marzenie.
Zapraszamy do polubienia naszego profilu ... :
https://www.facebook.com/pages/27-Porcji...9965374709

Spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt Smile

Ps. Polecamy lekturę o nas, naszej historii i filozofii :
http://dziennikrolniczy.pl/na-polskiej-w...wnych.html
Restauracja "Corner" is back! Z tym, że nie nazywa się już Corner a... Kuchnia u Tomasza!

Z tego co widzę, zmiana zupełna, z kuchni włoskiej na kuchnię Polską... może to i lepiej, bo włoszczyzny mamy dużo na osiedlu (Oregano i Trattoria)

Więcej na FB
https://www.facebook.com/kuchniautomka?fref=ts
Witam serdecznie Smile Z przyjemnością dołączam do dyskusji.

Mieszkam na Ruczaju od ponad 7 lat i niejedno gastronomiczne cudo już tu widziałam Wink Faktem jest, że dominują knajpy włoskie (lub pseudowłoskie) różnych lotów...

Spaghetteria - jeden z ostatnich wynalazków zlokalizowany przy ul. Kobierzyńskiej. Wpadłam tam raz po dwie porcje lazanii (po bolońsku i ze szpinakiem) i sądząc po wrażeniach smakowych i wizualnych raczej tego nie powtórzę. Jedzenie było po prostu niedobre, przygotowane przez osobę nie mającą pojęcia o włoskiej kuchni. Makaron rozgotowany, danie niedoprawione, wszystko pływało w jakimś dziwnym sosie. Oczywiście widać było że lazania jest wczorajsza, a brzęczyk mikrofali w tle utwierdził mnie w przekonaniu że popełniam błąd Wink Bardzo tanio (co najwyraźniej odbija się na jakości).

Rialto - uwielbialiśmy tą trattorię... Zdaje się że zmienił się właściciel. Podrożało, a w karcie zagościł schabowy z kapustą i pierogi. Z sentymentu czasem tam wpadamy, bo jedzenie jest dobre. Jesienią doskonała była zupa z dyni.

Konfitura - jeden ze starszych lokali w tych okolicach. Uwielbiam właściciela Smile Lokal dobry na niedzielny obiad, piątkowe piwo, małą rodzinną imprezę. Jedzenie jest dobre, konkretne i raczej nie jest nadmiernie wydumane. Raczej tradycyjne. Miła, ciepła atmosfera i ten wystrój Smile Fajnie, polecam Smile
Może się przyda komuś, bo wszystkie knajpy na Ruczaju mają beznadziejne strony/profile/recenzje.
LINK do profesjonalnego poradnika: kliknij
Strona w sieci ważniejsza niż szyld.