Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Knajpy (Palermo, Rialto, Rancho Texas itd.)
Witajcie, postanowiłem rozpocząć nowy wątek dotyczący knajp w naszej okolicy. Miałem nie/przyjemność odwiedzić ostatnio wyżej wymienione.
Rialto - dawniej najlepsza restauracja na Ruczaju, jedna z lepszych włoskich w KRK. Teraz - drogo, nieciekawe dania, brak fajnych promocji, z wystroju zrobiła się trochę stołówka, straszne nagromadzenie stołów.
Palermo - niestety dramat. Kilka osób mi mówiło, że coś tam złego się zaczęło dziać i faktycznie. Drogo strasznie, niesmacznie, za każdym razem danie inaczej podane, zupa inaczej zrobiona, kompletnie różne smaki. Za bardzo nie ma co wybrać, danie nieciekawe kompletnie. Czeka się strasznie długo, ostatnio 40 minut, mimo kilku osób na sali. Restauracja kompletnie bez pomysłu i co najgorsze bez wiedzy, jak zrobić fajną restaurację osiedlową.
Rancho Texas - nowa knajpa właściciela Palermo. Na razie przyzwoicie, no ale po tym, co robili poprzedni właściciele/najemcy (stare konie) - gorzej być nie mogło. Pomysł z grillem OK, ale jego obsługa pozostawia wiele do życzenia. Można lepiej! Szkoda tylko poprzedniego klimatu, no i cen. Dawniej mała wódka 2,50, teraz bodajże ok. 7 zł.
Ogólna prośba do wszystkich, nie sprzedawajcie małej coli/soku - 0.2 litra za 5-7 zł ! Wszak już Magda Gessler tłukła od zawsze osobom, nie mającym pojęcia o prowadzeniu tego biznesu - na napojach nie można zarabiać! Gdyby cola/sok w normalnej porcji 0,3-0,4 litra kosztował 3-4 zł byłoby idealnie i mielibyście reklamę, że nie zdzieracie z ludzi. Niestety, jest kryzys i jak rodzice zabierają choćby 2 dzieci, każde z nich wypije po 2 butelki, nagle tylko za to robi się ponad 20 zł.
Przepraszam, że się rozpisałem, zapraszam do dyskusji, również właścicieli.
Bardzo fajny wątek!!!

Co do Rialto - pełna zgoda. Byłem tam jakieś pół roku temu i od tamtego czasu na pizzę chodzę do Pomodorino przy rondzie Matecznego.

Palermo - nie wiem, nie bylem, nie wypowiadam się.

Stare Konie - to co napisałeś zgadza się w 100%. Zauważyłem niedawno reklamę Texas i muszę się tam wybrać, ale szczerze mówiąc nie zachęciłeś mnie Wink

wątek warty kontynuowania...
Moje foto-samolotowe-pstryki
http://marcinspotter.jimdo.com/
Zgadzam się że na Ruczaju knajpki osiedlowej oraz pubu gdzie można by było tanio , smacznie oraz w miarę przyzwoitych warunkach zjeść , przekąsić oraz wypić nie ma. Dżungla ! ! !
Powstaje nowy lokal przy Kobierzyńskiej obok NESTE w budynku w którym był salon lamp. Nazywa się Spaghetteria.

Ciekawe kiedy otwarcie...
Moje foto-samolotowe-pstryki
http://marcinspotter.jimdo.com/
Z tą spageterią to typowe myślenie: nowa knajpa, włoska knajpa. Wszyscy piszą, że brakuje fajnej knajpki osiedlowej, że za dużo włoskich, to otwórzmy kolejną włoską. Miejsce takie, że muszą się naprawdę postarać.
Zobaczyłem niedawno nowe miejsce kulinarne, piekarnio-kawiarnię w nowym bloku interbudu, naprzeciwko Rialto, to jest chyba Bobrzyńskiego albo Raciborska. Obok Pepco.
Wszedłem, bardzo fajnie, miłe panie. Są jakieś stoliki, świeża kawa, soki, kanapki. Wszystko przypomina francuskie bistro, szybko i świeżo.
Na śniadanie w sam raz, nie było takiego miejsca na Ruczaju. Gdyby ktoś tam wpadł, proszę o relację.
Ja napiszę o jedzeniu, bo cen wódki nie znam, nie piję. Awiteks kawiarnia piekarnia u nas nowość, we Francji tradycja. Przyjemne miejsce, dobre lody.
Rialto słabe, mało i mało smacznie a ceny wysokie. Palermo - za każdym razem inaczej przyprawione dania, czasem wcale nie przyprawione. Na kawę lub herbatę i świeżą muffinkę polecam malutkie miejsce w bloku obok Pasażu 33, tam gdzie są też biura rachunkowe, nie pamiętam nazwy. Jednak sobie przypomniałem, Aneta! Kawiarnia nazywa się Aneta. Na pizzę świetnym miejscem jest Oregano - mają naprawdę dobre ciasto i dodatki. Jeśli chcecie spokoju i wyciszenia i dobrego jedzenia w polskim stylu polecqm Konfiturę, miejsce w którym czas zwalnia.
Odwiedziłem też ostatnio nowego chińczyka HOANG, czy jakoś tak nad Carefourem Express na Bobrzyńskiego.
Wystrój koszmarny, stolik na stoliku, klima idzie na maxa, ale duszno.
Jedzenie nawet OK, jak ktoś lubi, szybko podane. Ale na przykład poprosiliśmy o jakieś soki i nie było, a przecież market piętro niżej...
Knajpa kompletnie bez nastroju.
Już we wrześniu na ulicy Chmieleniec otwieramy prawdziwie ekologiczną restaurację !!!
Macie dość pizzy, makaronów i dań włoskich ? A może przejadły się Wam pierogi i inne garmażeryjne wyroby ?
Jeśli cenicie jakość, ekologię, zasady fair trade - to miejsce będzie dla Was ... Zależy nam na stworzeniu wyjątkowego osiedlowego miejsca i takowe właśnie przygotowujemy !!!
Więcej szczegółów niebawem ...
(23-06-2013, 20:57)Ekocentryk napisał(a): Już we wrześniu na ulicy Chmieleniec otwieramy prawdziwie ekologiczną restaurację !!!
Macie dość pizzy, makaronów i dań włoskich ? A może przejadły się Wam pierogi i inne garmażeryjne wyroby ?
Jeśli cenicie jakość, ekologię, zasady fair trade - to miejsce będzie dla Was ... Zależy nam na stworzeniu wyjątkowego osiedlowego miejsca i takowe właśnie przygotowujemy !!!
Więcej szczegółów niebawem ...

fajnie ze eko, ale czy tania?
To miejsce dal ludzi otwartych i świadomych jakości.
Za 17 złotych można zrobić obiad z mięsa nafaszerowanego chemią i pestycydowych warzyw z marketu ...
Najważniejszy dla nas jest zdrowy składnik i naturalna filozofia kuchni a to nie idzie w jednej parze z najniższą ceną.
W 27 porcjach nie będziemy używać mikrofalówki czy frytury a większość produktów kupować będziemy sami od zaprzyjaźnionych rolników.
Do zobaczenia we wrześniu !!!
Super - trzymam kciuki! Tanich knajp jest mnóstwo - jak ktos takich szuka to z latwoscia znajdzie... Restauracji ze zdrowymi produktami i wysoka jakoscia jest jak na lekarstwo - takiej wlasnie na ruczaju brakuje - prognozuje sukces, gdyz jednak jest to osiedle mlodych, min. srednio-zamoznych ludzi...
Ja polecam z kolei Pierogową Chatkę na Przemiarki (obok zoologicznego). Pierogi max 12 zł, wielkie takie, że czasem nie da się zjeść całej porcji i trzeba brać pudełko, żeby wziąć do domu.
A co do jakiegoś fajnego małego baru - ja jeszcze nie zauważyłam nic takiego.
(15-08-2013, 19:35)baton napisał(a): Super - trzymam kciuki! Tanich knajp jest mnóstwo - jak ktos takich szuka to z latwoscia znajdzie... Restauracji ze zdrowymi produktami i wysoka jakoscia jest jak na lekarstwo - takiej wlasnie na ruczaju brakuje - prognozuje sukces, gdyz jednak jest to osiedle mlodych, min. srednio-zamoznych ludzi...

Własnie chcemy być takim lekarstwem ...
Zapraszamy do śledzenia nas Smile
27porcji.pl
Jak Ktoś wraca samochodem do domu przez Rynek Dębnicki:
Przystanek Pierogarnia na Rynku Dębnickim. Dobre pierogi i ceny (porcja 9 sporych pierogów kosztuje poniżej 7 PLN)
Od piątku działa nowa restauracja "Corner", w bloku Szwai 14, jak nazwa wskazuje - na rogu Smile Nie byłem, ale przechodząc widziałem, że wszystko 20% taniej przez miniony weekend. Lokal chyba nie jest za wielki, także kilka zajętych stolików sprawiało wrażenie, że knajpa jest pełna. Widziałem też TV na ścianie gdzie leciał mecz, także możliwe, że będą tam transmitowane wydarzenia sportowe. Ktoś może powiedzieć coś o jedzeniu? Smile