Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejście Zachodnia-Grota Roweckiego
Pomin napisał(a):nie chce cierpieć za to że ktoś wydaje zezwolenia na budowe ogromnych osiedli nie planując odpowiedniej infrastruktury np. dwupasmówka, tramwaj.

Nic dodać nic ująć. 100% poparcia.
renegade napisał(a):Wolę już taplać się w błocie niż mieć pod oknem ruch niczym na autostradzie.
renegade, ale o co ci właściwie chodzi chcesz mieć pod oknem autostradę czy taplać się w błotku ??

renegade napisał(a):Dzisiaj postanowiłem jak ten frajer uczcic Europejski Dzień bez Samochodu i skorzystać z komunikacji miejskiej. W przeciagu 3 minut, ktore poswiecilem na jednym z przystanków przy Kobierzynskiej, na tejże utworzył sie tradycyjny już koreczek a ja mogłem podziwiać z sekundy na sekunde wydłużającą się aż po horyzont kolejkę mobilków. Wreszcie dojechało 116 z 5-minutową obsuwą, w którym spędziłem kolejne 20 minut do przesiadkowego z tramwajem pod tesco, gzie kolejne 5 minut czekałem w tłumie mi podobnych na wypełnioną po brzegi kanciastą dwuwagonową 19ke. Nadmienię, że, jak na dzien bez samochodu przystało, korek na kapelance ciągnął się już chyba od łagiewnik. Zanim drzwi tramwaju sie zamknely, dobiło jeszce drugie tyle pasazerów z własnie co przybyłych 128 i chyba 114. Zatem pozostałe 15 minut do przystnaku docelowego spedziłem wygięty z prawie wyrwanym nadgarstkiem, usiłując utrzymać się jakiejś poręczy . Wyjscie 8:00 - w pracy 8:50. Dystans: okolice Torfowej - okolice Dietla, ok 7 km, z czego ponad 30 minut zajelo samo dotarcie pod tesco. Alternatywa - rower albo z buta.

Urzekła mnie twoja historia, proponuję załorzyć bloga.
Pomin napisał(a):
renegade napisał(a):Wolę już taplać się w błocie niż mieć pod oknem ruch niczym na autostradzie.
renegade, ale o co ci właściwie chodzi chcesz mieć pod oknem autostradę czy taplać się w błotku ??

Chodzi o to, że szansa na chodnik między Zachodnią a pętlą autobusową przy Grota-Roweckiego jest tylko wtedy gdy Zachodnia zostanie przedłużona. Wyraziłem się dość jasno.

P.S.
Uważaj przy cytowaniu bo przypisałeś mi w swojej wiadomości słowa aybabtu.
aybabtu napisał(a):Wyjscie 8:00 - w pracy 8:50. Dystans: okolice Torfowej - okolice Dietla, ok 7 km, z czego ponad 30 minut zajelo samo dotarcie pod tesco. Alternatywa - rower albo z buta.

Jadę trochę dalej (okolice Daszyńskiego) i potrzebuję na to ostatnio około 35 minut (od drzwi do drzwi) jadąc przed 8-ą. Po 9-ej czas się skraca. Także polecam podróżowanie... samochodem Big Grin
inzKulozik napisał(a):Jadę trochę dalej (okolice Daszyńskiego) i potrzebuję na to ostatnio około 35 minut (od drzwi do drzwi) jadąc przed 8-ą. Po 9-ej czas się skraca. Także polecam podróżowanie... samochodem Big Grin

Problem wlaśnie w tym, że ten czas w przypadku uzycia samochodu jest bardzo niedeterministyczny - czasem może to być 20 minut, nierzadko jednak zdarza się 45 i wiecej. Ale chodzi o to, ze przeciez tak bardzo sie promuje "doskonałą krakowską komunikację publiczną", co niestety w przypadku ruczaju wydaje się Cool semantycznym naduzyciem
No to już zależy jak się jedzie (czytaj: kombinuje) i na którą godzinę. Może jazda na 9:00 jest najgorszym wariantem, ale w przypadku MPK masz dokładnie to samo, a tramwaju pod nosem na Torfowej nigdy nie będziemy mieli. Mnie się może raz w ostatnim kwartale udało przejechać w aż 45 minut. Tak to zawsze szybciej. Poza tym, same wygody i benzyna musiałaby być chyba po 10zł/l żebym się przesiadł do MPK.
Po tym jak wlokłem się niedawno samochodem z Dworca Głównego na Ruczaj 70 minut (w godzinach 16-17) chwilowo zwątpiłem w wyższość samochodów ale koniec końców inzKulozik ma rację, nie ma lepszego transportu niż własne 4 kółka Smile
Coś się ruszyło w kwestii przejścia. Chyba w końcu zostaną tam położone płyty. Od rana trwają prace.

Aktualizacja: powstaje szeroka ścieżka z płyt chodnikowych Smile
Właśnie dotarły do mnie nie zbyt wesołe wieści a mianowicie ul. Zachodnia będzie połączona z Grota Roweckiego i to nie tylko chodnikiem. Takie pogłoski dotarły do mnie pośrednio ze spółdzielni R-Z. Jeszcze tego nie weryfikowałam, ale obawiam się, że to prawda. Czy ktoś z forumowiczów zna jakieś szczegóły tej sprawy?
(11-05-2010, 10:29)Pegaz napisał(a): Właśnie dotarły do mnie nie zbyt wesołe wieści a mianowicie ul. Zachodnia będzie połączona z Grota Roweckiego i to nie tylko chodnikiem. Takie pogłoski dotarły do mnie pośrednio ze spółdzielni R-Z. Jeszcze tego nie weryfikowałam, ale obawiam się, że to prawda. Czy ktoś z forumowiczów zna jakieś szczegóły tej sprawy?

Na tablicy ogłoszeń Dzielnicy 8 koło kościoła Zesłania Ducha Świętego (koło przystanku 106 Bułgarska kierunek Łagiewniki) jest coś napisane na ten temat, ale nie pamiętam szczegółów.
(14-05-2010, 03:07)czester napisał(a):
(11-05-2010, 10:29)Pegaz napisał(a): Właśnie dotarły do mnie nie zbyt wesołe wieści a mianowicie ul. Zachodnia będzie połączona z Grota Roweckiego i to nie tylko chodnikiem. Takie pogłoski dotarły do mnie pośrednio ze spółdzielni R-Z. Jeszcze tego nie weryfikowałam, ale obawiam się, że to prawda. Czy ktoś z forumowiczów zna jakieś szczegóły tej sprawy?

Na tablicy ogłoszeń Dzielnicy 8 koło kościoła Zesłania Ducha Świętego (koło przystanku 106 Bułgarska kierunek Łagiewniki) jest coś napisane na ten temat, ale nie pamiętam szczegółów.

Rzeczywiście jest takie ogłoszenie - tylko co ciekawe przebudowa ma dotyczyć odcinka o długości ponad 260 m. To moim zdaniem bardzo dużo jak na sam przepust. Zreszta pozyjemy, zobaczymy...
(14-05-2010, 03:07)czester napisał(a): Na tablicy ogłoszeń Dzielnicy 8 koło kościoła Zesłania Ducha Świętego (koło przystanku 106 Bułgarska kierunek Łagiewniki) jest coś napisane na ten temat, ale nie pamiętam szczegółów.

O, dokładnie coś takiego wisi: http://www.bip.krakow.pl/index.php?modul...81&metka=1

Coś takiego jeszcze mi Google zwróciło: http://krakow.rdos.gov.pl/images/stories...hodnia.pdf
Obawiam się,że machina ruszyła. Dziś na Zachodniej były jakieś pomiary. Przydałaby się wypowiedź radnego w tej sprawie. Zachodnia to nie centrum miasta ale po jej otwarciu do Grota Roweckiego mieszkańcy będą odczuwać ruch jakby mieszkali na Starowiślnej a ceny mieszkań niestety jeszcze bardziej pójdą w dół.
(21-05-2010, 14:18)Pegaz napisał(a): Obawiam się,że machina ruszyła. Dziś na Zachodniej były jakieś pomiary. Przydałaby się wypowiedź radnego w tej sprawie. Zachodnia to nie centrum miasta ale po jej otwarciu do Grota Roweckiego mieszkańcy będą odczuwać ruch jakby mieszkali na Starowiślnej a ceny mieszkań niestety jeszcze bardziej pójdą w dół.

Problem w tym, ze radni się pojawiają na forum tylko jak sami czegoś potrzebują WinkSad
Trzeba będzie w przyszłości wybrać bardziej internetowychWink