Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tramwaj na Ruczaj
A te mistrzostwa w Polsce w końcu będą, czy nie?
Zgodnie z zapowiedziami rządu miały być tak jak drogi, autostrady, stadiony, dworce, niższe podatki, a więc może i mistrzostw jednak nie będzie.[/align]
(29-07-2010, 15:53)Jacob napisał(a): Nie widzę związku pomiędzy tramwajem, a euro. W Krakowie nie ma meczy.
Kraków jest cały czas miastem rezerwowym, w razie np. niewykończenia któregoś ze stadionów na czas, przejmiemy mecze. Albo w przypadku odebrania meczów Ukraińcom.

(29-07-2010, 15:53)Jacob napisał(a): Na ruczaju praktycznie nie ma hoteli, ani nic do zwiedzania, a więc nawet wzmożony ruch turystyczny nie wpłynie na trudności komunikacyjne w tym rejonie.
A pięciogwiazdkowy Sympozjum? A Hotel Ruczaj? Jak kiedyś widziałem niemiecki autokar pchający się do tego drugiego wąziutką ulicą Ruczaj to się przestraszyłem, co o tej Polsce pomyśleli jego pasażerowie...

Natomiast w dniu ewentualnego meczu taki tramwaj na Ruczaj byłby jak znalazł - w obliczu totalnie zakorkowanego centrum Krakowa, ruch od strony Czech/Bielska Białej oraz Słowacji mógłby być kierowany na Skawinę, Skotniki a następnie na Kampusie zorganizowany parking (na terenie UJ a nawet na jednym pasie już dwupasmowej jezdni, tak jak podczas wizyt papieskich) a pasażerowie przesadzani do tramwajów, które dowiozłyby ich na Błonia.
na mecze w krakowie nie ma szans, najpierw musieli by skonczyc stadion Wisły a to co ZIKIT i 'prezydent' robią z nim od jakiegoś czasu woła o pomste do nieba.
Ja bym się w sumie ucieszył jakby tych mistrzostw nie było. Myślę, że nasz kraj powinien mieć na dzień dzisiejszy ważniejsze priorytety niż jakieś głupie mecze.
tylko dzięki tym 'głupim' meczom wreszcie mamy stadiony ktorych nie musimy się wstydzić do dziś pamietam jak do Krakowa na mecz z Wisła w LM przyjechał wielki Real z takimi gwiazdami piłki jak Zidane, Raul, Roberto Carlos czy Beckham i jak nie mogli powstrzymac smiechu na treningu stadionik na nasypie ziemnym ledwo 10tys a do tego grzyb w szatni. Poza tym drogi, fakt miały byc autostrady ale jak nie było nic to dobre i te szybkiego ruchu 'S' poza tym rozbudowa lotnisk, wystarczy popatrzec na Balice, modernizacja kolei, wiesz ze teraz z krakowa do katowic jedzie się około 2h? a ma się jechac 40minut fakt to wszystko wczesniej czy pozniej by się zrobiło ale nie czarujmy się Euro przyspieszyło to o jakies 10lat minimum.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8...uczaj.html
"Stadiony których nie musimy się wstydzić" - a po co mi to? Nie interesuję się piłką i moim zdaniem wstydem jest że nie ma szpitali dziecięcych na poziomie, albo są słabo wyposażone, a buduje się "Stadiony których nie musimy się wstydzić" - i nie obchodzi mnie to co jakiś Roberto Carlos sądzi o stadionach w Polsce, bo dla mnie to jest nikt.
ja myślę że nie ma się co kłócić w bo w miastach aglomeracyjnych a takim jest Kraków musi być miejsce dla nowoczesnej infrastruktury komunikacji zbiorowej, nowoczesnych obiektów kultury, sztuki, sportowych, usługowych oraz tzw. zieleni, problem jest w tym że jesteśmy biednym społeczeństwem i nie wszystko można robić na raz, a że priorytety są różnie ustalane to niektórzy są zadowoleni a niektórzy nie, czyli norma, kolejny problem wynikający z poprzedniego: miasta zadłużają się żeby mieć wkład własny na inwestycje dotowane z UE (warunek konieczny) i stąd m.in. mamy takie długi jako gmina i państwo, kulej u nas partnerstwo prywatno-publiczne a dzięki niemu można by wybudować wiele obiektów typu stadion, pływalnia, kino, sala kongresowa...
Tym samym tropem moge isc dalej nie mam dzieci wiec co mnie obchodza dla nich szpitale? a mimo to tak nie uwazam, nie rozumie podjescia ze jesli czegos nie lubie/nie korzystam to jest to zbedne niepotrzebne
Emtec - nieco nietrafione porównanie. Piłka nożna, a ratowanie dzieci to zupełnie inna bajka. Kluby sportowe powinny być sprywatyzowane i same powinny sobie budować stadiony. Człowiekowi który dobro piłkarskie przedkłąda nad dobro dziecka (nie swojego, ale dziecka) należy współczuć. Mam nadzieję, że nie myślisz tak naprawdę.
Swoja drogą jeśli chodzi o szpital dziecięcy to największy ośrodek tego typu znajduje się w Krakowie - Prokocimiu i nazywa się Uniwersytecki Szpital Dziecięcy. Obiekt ma już swoje lata, ale stale jest remontowany, modernizowany i unowocześniany i jeśli ktoś ma ochotę go wspomóc (np. 1% podatku) to naprawdę serdecznie zachęcam!!!!
Tutaj link: http://www.odnowaszpitala.pl/
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8...zniej.html
Nie doczekamy się Big Grin
(27-09-2010, 09:22)Mały napisał(a): Emtec - nieco nietrafione porównanie. Piłka nożna, a ratowanie dzieci to zupełnie inna bajka. Kluby sportowe powinny być sprywatyzowane i same powinny sobie budować stadiony. Człowiekowi który dobro piłkarskie przedkłąda nad dobro dziecka (nie swojego, ale dziecka) należy współczuć. Mam nadzieję, że nie myślisz tak naprawdę.

oczywiscie ze tak nie mysle i poniekad jestem zwiazany z ta dziedzina a to co sie wyprawia z nowym szpitalem na prokocimiu wola o pomste do nieba, zieloni wszystko zablokuja

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ruczaj.info | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS