Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
likwiadacja stołowek w szkołach na rucaju !!!
#1

Część szkół (dyrekcja) likwiduje stołówki, robi to po cichu w tajemnicy

W podgórzu dotyczy to ok. 10 szkół m.in. SP40 na ul. Pszczelnej i SP151 (ZSOInr2) dyrektorzy trzymają to w tajemnicy obsada stołówek dostaje wypowiedzenia pracy,

oczywiście próżno szukać takiej informacji na stronach internetowych szkół.

Jest to celowa dezinformacja.

w dniu jutrzejszym tj 29.05.2012 na sesji rady o godz. 16 na placu Wszystkich Świętych ma być omawiana sprawa m.in. likwidacji (przekształceń stołówek)-komisja edukacji sala Portretowa

http://www.facebook.com/pages/Rada-Miast...=1&theater


#2
A czemu robią to w tajemnicy i dlaczego dopiero dzisiaj?
#3
(03-06-2012, 17:56)Zambidis napisał(a): A czemu robią to w tajemnicy i dlaczego dopiero dzisiaj?
Artyków z dziennika Polskiego- oprzewisdzianych nagrodach dla dyrektorów za likwidacje .....
http://nh60.dziennikpolski24.pl/pl/regio...szkol.html

W sp 151 ma być catering na stronę jakie są plany:
http://www.zsoi2.krakow.pl/sp151/index.p...&Itemid=56
obiady zamias t 4 zł będą kosztowały min 8zł ale raczej wiecej, co wiecej nie będzie żadnej kontroli nad tym z czego i w jaki sposób bedzą przygotowywane posiłki.
W dniu dzisiejszym w radzie miasta – komisja edukacji było spotkanie:
- na likwidacje/przeksztalcenie wyrazilo zgode tylko 42 placowki z kilkuset z Krakowa. w tym zacnym gronie jest ZSOI 2 ...
- zadeklarowanie przez Dyr juz na tym etapie uległości powoduje konsekwencje - dostala juz budżet szkoly na 2012/13 pomniejszony o dofinansowanie stolowki.
Zobacz, zapytaj czy dotyczy też to twojej szkoły !!!
#4
Uchwała Nr XXV/381/2012
Rady Dzielnicy VIII
z dnia 9.05.2012 r.


w sprawie stanowiska Rady Dzielnicy VIII wobec aktualnej sytuacji krakowskich placówek oświatowych.


Na podstawie § 4 pkt 5 lit. ł oraz § 4 pkt 4 lit. l Statutu Dzielnicy VIII stanowiącego załącznik nr 8 do uchwały Nr LXVII/660/96 Rady Miasta Krakowa z dnia 18 grudnia 1996 r. w sprawie organizacji i zakresu działania dzielnic (tekst jednolity: Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego z dnia 6 listopada 2002 r. Nr 243, poz. 3278 zm.: uchwała Nr CV/1060/06 Rady Miasta Krakowa z dnia 29 marca 2006 r. oraz Nr CX/1107/06 z dnia 24 maja 2006 r.) Rada Dzielnicy VIII uchwala co następuje:


§ 1


Opiniuje się negatywnie realizację Zarządzeń Prezydenta Miasta Krakowa nr 152 z dnia 23.01.2012 oraz nr 990 z dnia 13.04.2012 w związku z ograniczeniami budżetowymi szkół i placówek oświatowych wprowadzonymi w trakcie roku szkolnego oraz koniecznością dostosowania projektów arkuszy organizacyjnych na nowy rok szkolny 2012/2013 do w/w ograniczeń budżetowych.


§ 2


Wnioskuje się do Prezydenta Miasta Krakowa o uchylenie wyżej wymienionych Zarządzeń Prezydenta.


§ 3


Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


Przewodniczący
Rady i Zarządu Dzielnicy VIII Dębniki

/-/ Arkadiusz Puszkarz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uzasadnienie:
Po zapoznaniu się z opiniami dyrektorów, rodziców uczniów i wychowanków szkół i przedszkoli, mieszkańców naszej Dzielnicy VIII oraz na podstawie informacji o działaniach Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds Edukacji i wprowadzonych zarządzeniach dotyczących funkcjonowania placówek w bieżącym i przyszłym roku szkolnym 2012/2013, Rada Dzielnicy VIII wyraża sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji, która zmusza do działań redukujących potrzebne etaty nauczycielskie, administracji i obsługi, likwidacji czy prywatyzacji stołówek szkolnych, ograniczeń opieki psychologiczno – pedagogicznej w szkołach i przedszkolach. Realizacja Zarządzenia Prezydenta Miasta Krakowa nr 152 z dnia 23.01.12, które wprowadza m.in. zapis „w ramach środków określonych w planie finansowym”, czyli zwalnianie pracowników, może np. skutkować koniecznością wypłacania odpraw, na które dyrektorzy nie mają środków, a przede wszystkim brakiem możliwości zapewnienia właściwej opieki oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Konieczność racjonalizacji wydawanych środków na oświatę nie może być podyktowana tylko i wyłącznie względami ekonomicznymi. Poza tym działania ograniczające wydatki na edukację spowodowane czynnikiem demograficznym mogą skutkować tylko w krótkim czasie – obecnie w naszej Dzielnicy zabrakło miejsc w przedszkolach dla prawie 600 dzieci. Warto zwrócić uwagę na sprawy finansowania przedszkoli niepublicznych, zwłaszcza, że wiele osób nadal nie stać na pobyt dziecka przedszkolu prywatnym.
Powołanie Okrągłego Stołu Edukacyjnego jako realizacja Uchwały Nr XLII/556/12 Rady Miasta Krakowa rodzi pewne nadzieje na dialog, w wyniku którego powstanie oczekiwany przez wszystkich model krakowskiej oświaty. Obrady OSE dopiero rozpoczęły się, natomiast destrukcyjne zmiany w placówkach spowodowane cięciami budżetowymi już postępują i mogą być nieodwracalne. Nasze placówki osiągają bardzo dobre wyniki w nauczaniu, egzaminach zewnętrznych, wychowaniu, działaniach profilaktycznych, współpracy ze środowiskiem, zapewniają też zdrowe i pełnowartościowe żywienie dzieci oraz młodzieży. Na pewno działania mające na celu oszczędzanie poprzez redukcję etatów czy likwidację stołówek nie poprawią ich oferty edukacyjnej.
Wyrażenie powyższych argumentów jest podyktowane troską o młodych ludzi, teraźniejszość i przyszłość krakowskiej oświaty.


#5
Ale zawaliłeś paragrafami. Ale moim zdaniem stołówki powinny być już dawno zlikwidowane.
#6
jak sam chodziłem do podstawówki, lubiałem jeść na stołówce i wiele dzieci nadal lubi takie obiady. Raz że nie jest to dla rodziców duży wydatek, dwa obiady są smaczne.

Ale sprawa dotyczy nie tylko likwidacji stołówek ale również osób które sprzątają szkoły. Majchrowski się bawi, zadłuża Kraków a cierpią na tym ludzie, którzy stracą pracę.
...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ruczaj.info | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS