Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
blokowanie spamerów
Można jakoś zablokować tych spamerów co zakładają konta i usilnie wszystkim chcą sprzedac wiagre ect ?
Blokuję na bieżąco. Ale to jak smok - odcinasz jedną głowę - wyrasta siedem kolejnych Sad
(27-05-2011, 11:13)Konrad napisał(a): Blokuję na bieżąco. Ale to jak smok - odcinasz jedną głowę - wyrasta siedem kolejnych Sad

ja nie wiem jak to robisz, ale ja mam forum
Cytat:Liczba postów: 18404 • Liczba wątków: 1661 • Liczba użytkowników: 504
Najwięcej użytkowników online (1158) było 24 sie 2009, o 12:39
i ani 1 spamera... wystarczy captcha przy rejestracji + potwierdzenie maila i wywalic cala reszte debilnych zabezpieczen czasowych bo ludziom przeszkadzaja, wierz mi, ze boty potrafia poczekac te pare sekund...
na każdym forum, na którym piszę są "debilne zabezpieczenia czasowe" i jakoś się da;-) nie przesadzaj, Adamie. jeśli choć kilka botów się tak zablokuje, to zawsze sukces.
"One can't believe impossible things."
"I dare say you haven't had much practice. When I was your age, I always did it for half an hour a day. Why, sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.”
Cytat:wystarczy captcha przy rejestracji + potwierdzenie maila...

Dokładnie tak to wygląda na forum.ruczaj.info, co nie przeszkadza botom w rejestracji i publikacji postów.

Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem problemu i mamy ndzieję, że już niedługo uda się wszystko poukładać.

(28-05-2011, 21:49)Tigi napisał(a): na każdym forum, na którym piszę są "debilne zabezpieczenia czasowe" i jakoś się da;-) nie przesadzaj, Adamie. jeśli choć kilka botów się tak zablokuje, to zawsze sukces.

jaki sie "zablokuje"? rozumiem, ze nie masz doswiadczenia, bo i po co Ci by one bylo skoro sie tym nie zajmujesz, ale wierz mi ze dla automatu odczekanie pare sekund to nie problem... tym bardziej ze ktos kto pisze bota pod dane forum wie jak odebrac komunikat z iloscia sekund...
(29-05-2011, 12:18)admin napisał(a):
Cytat:wystarczy captcha przy rejestracji + potwierdzenie maila...

Dokładnie tak to wygląda na forum.ruczaj.info, co nie przeszkadza botom w rejestracji i publikacji postów.

Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem problemu i mamy ndzieję, że już niedługo uda się wszystko poukładać.

widocznie captcha jest do bani, u mnie na phpbb nie zlamaly nigdy, zawsze na htaccess mozesz blokowac wszystko z poza polski http://42.pl/pl/networks.html?html=1 Smile, ale polecam sprobowanie captchy od google, w sumie najbardziej znanej
Ta captcha tutaj jest rzeczywiscie dość słaba, wystarczy użyć jakiegos filtru medianowego zeby wyostrzyć obrazek, a OCR potem to pryszcz. Blokowanie zagranicznych adesów wypraszam sobie - to dość przedpotopowe.
All Your Base Are Belong To Us!
(31-05-2011, 22:54)Adam napisał(a): jaki sie "zablokuje"? rozumiem, ze nie masz doswiadczenia, bo i po co Ci by one bylo skoro sie tym nie zajmujesz, ale wierz mi ze dla automatu odczekanie pare sekund to nie problem... tym bardziej ze ktos kto pisze bota pod dane forum wie jak odebrac komunikat z iloscia sekund...

uproszczenie -> że zamiast 10 botów będzie na forum 5. chociażby.

a co do zajmowania się, owszem, zajmuję się. i co do doświadczenia, owszem, mam, ok. 7-letnie.
"One can't believe impossible things."
"I dare say you haven't had much practice. When I was your age, I always did it for half an hour a day. Why, sometimes I've believed as many as six impossible things before breakfast.”
jak widać problem nadal nierozwiązany..
Wystarczy dodać logiczną captche, jak pytanie o stolice Polski itp.
Jestem na forum ruczaj.info od niedawna i jest to chyba najbardziej zaśmiecane forum na jakim zdarzyło mi się przesiadywać. Ktoś coś robi w sprawie nagminnego spamowania? Bo widzę że zapewnienia ze strony admina o tym że "niedługo" coś się zmieni padły 1,5 roku temu i tempo działań jest chyba podobne jak przy budowie autostrad w Polsce.
Było dobrze, a od około tygodnia znowu jest źle. Działam w związku z tym, ale rosjanie są na razie szybsi.
lupus, spamerów jest jak stąd do Berlina, a adminów dosłownie parę.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ruczaj.info | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS